Урок 2. Види підліткових компаній.

Урок 2
Тема: Види підліткових компаній. Ознаки небезпечних компаній.

1. Види підліткових компаній
     Життя неможливе без спілкування з оточуючими людьми. Людям завжди потрібні підтримка та схвалення близьких і друзів. У підлітковому віці це має особливе значення. У спілкуванні з однолітками, у підліткових компаніях обговорюють спільні проблеми, із захопленням розповідають про враження від перегляду кінофільму, говорять про плани на майбутнє. Маючи спільні інтереси й захоплення, ровесники можуть разом проводити дозвілля. Підліткам важлива думка компанії однолітків. У взаємному спілкуванні підлітки вчаться розуміти одне одного, відстоювати власні думки й дослуховуватися до думок інших.
    Бажання мати друзів і компанію — природна потреба підлітків. Друзі впливають на нас і нашу поведінку. У народі кажуть: «З ким поведешся, від того й наберешся», «Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти». Тому для твого здоров'я і безпеки важливо навчитися розрізняти дружні, недружні та небезпечні компанії.
Дружні компанії
1) Кожного сприймають таким, яким він є
2) Толерантно й доброзичливо ставляться до думок і поглядів одне одного .
3) Поважають і підтримують одне одного .
4) Допомагають у навчанні
5) Охоче приймають нових друзів
6) Не мають жорстких правил поведінки всередині групи
7) Не забороняють спілкуватися з іншими людьми поза групою .

  Якщо ти маєш друзів, то знаєш, як це чудово! Тобі ніколи нудьгувати, адже друзі постійно пропонують щось цікаве. Ви разом ходите в кіно, на пляж, обмінюєтесь музичними дисками і комп'ютерними іграми, обговорюєте новини і чутки.
  З друзями почуваєшся захищеним, адже ваш девіз: «Один за всіх і всі за одного». У такій компанії ти член команди.
Недружні компанії
   Це групи, в яких ти почуваєшся самотнім і мусиш постійно прикидатися та підлаштовуватись під певні стандарти. У такі групи часто об'єднуються за дивними ознаками. Наприклад, «круті» — ті, кого привозять до школи на дорогих іномарках; «стильні» — визнають лише тих, хто носить фірмовий одяг; «столичні» — ті, хто прибув до літнього табору з Києва.
Ознаки недружніх компаній
1) Можуть ділитися на невеликі групи, які конкурують між собою .
2) Кожну групу об'єднує прагнення вирізнитися серед інших певними правилами, поведінкою, одягом тощо.
3) Підкреслюють значущість окремих людей 
4) Не поважають і не підтримують одне одного
5) Не цікавляться справами одне одного 
6) Неохоче приймають інших 
7) Член групи може почуватися самотнім 
   Стосунки у цих групах позбавлені теплоти, у них не цікавляться твоїми справами. Тож навряд чи можеш розраховувати на підтримку тих, хто належить до цієї компанії, адже тут панує дух конкуренції — в кого одяг найвідомішої фірми, крутіший мобільний.

Небезпечні компанії
   Вони можуть становити серйозну загрозу для тебе і оточуючих. У цих компаніях часто панують агресія і насилля. У них жорсткі правила, і за непокору людину можуть не лише виключити з компанії, а й побити. Тут поширені куріння, вживання алкоголю і наркотиків, члени цих компаній розважаються крадіжками, бійками, вимаганням.

Ознаки небезпечних компаній
1) мають ватажка та жорсткі правила поведінки
2) карають тих, хто порушує правила групи
3) вам забороняють розповідати дорослим, що з вами відбувається, оголошують все, що стосується компанії, «таємницею»;
4) є люди, яких принижують і ображають;
5) вас самого починають принижувати й ображати;
6) вас змушують чинити протиправні дії;
7) часто вдаються до цькування когось;
8) уживають алкоголь, наркотики, курять;
9) вам пропонують алкоголь, наркотики і сигарети, кажучи, що це ознака дорослості;
10) вам заважають учитися.
   Потрапити в таку компанію - означає наразити себе на небезпеку. Часто ці угруповання є добре замаскованими бандами, завдання яких вербувати нових учасників, розповсюдження наркотичних засобів, тощо.

2. Способи протидії негативному впливу
   У суспільстві живуть дуже різні люди. Не всі з-поміж них є моральними, добрими, не всі поважають чуже життя й чуже здоров’я, не всі дотримуються законів. Ви можете зустрітися з такими людьми в різних ситуаціях.
   Наприклад, є чимало сект, потрапляючи в які, підлітки припиняють спілкуватися зі своїми рідними й фактично залишають родину. Сектанти, знаючи психологію підлітка, граючи на її вразливих місцях, переконують його, що найкраще — це стати членом секти, де вас усі начебто люблять і розуміють. Насправді ж підліток фактично стає рабом цієї секти, виконує різні доручення її керівника, втрачає свою власну соціальну місію. Такий підліток соціально нездоровий. Потрапити в секту легко, а вийти з неї складно. Отож, зіткнувшись із такою ситуацією, коли вас втягують у якусь групу, мета якої вам невідома, слід бути дуже обережним. Ви неодмінно маєте розповісти про це своїм рідним і не тримати в таємниці нові стосунки.
   Є ризик потрапити в зовсім скрутне становище, зустрівшись з тими, хто нелегально торгує людьми. Попри те, що держава бореться із цим явищем, торгівля людьми приносить великі гроші, й подолати її важко. У жодному разі не контактуйте з незнайомцями, якими б люб’язними й щедрими вони вам не здавалися. Не їдьте у незнайоме вам місце, не сідайте в чужу машину, не заходьте до незнайомого будинку з незнайомими людьми. Бажано, щоб батьки завжди знали, де ви знаходитеся, тоді вони зможуть вчасно вам допомогти!
    Є ошуканці, які навмисне починають розмову з підлітками для того, щоб потрапити до їхнього помешкання й розжитися там чимось цінним. Як правило, такі люди люб’язні й увічливі, і здається, що їм можна довіряти. Насправді ж вони чудово грають свою роль. З такими людьми не можна ані розмовляти, ані вести їх до свого помешкання.
   Ви можете зіткнутися з насильством у компанії, з якою спілкуєтеся, або на вулиці. Насильницькі дії свідчать про соціальне нездоров’я тих людей, які до них вдаються. Треба обов’язково опиратися насильству, захищати себе всіма можливими способами: тікати, кликати на допомогу, битися. У жодному разі не підкорюватися і не мовчати!
   Вас самих можуть спробувати залучити до насильства. Наприклад, умовлятимуть разом побити когось. Пам’ятайте, що насильство над вами, і насильство, яке чините ви самі, завдає шкоди вашому психічному, фізичному й соціальному здоров’ю. Зіткнувшись із насильством, не мовчіть, а неодмінно розкажіть про це дорослим.
   Для того щоб захистити себе й своє здоров'я, ви мусите знати, як слід поводитися з людьми, які схильні до насильства.
Способи протидії агресії
Не допускати відкритого протистояння
Намагатися припинити агресивні дії
Спробувати поговорити і з'ясувати причини агресії
Поводитися впевнено
Стримувати роздратування
Не давати негативних оцінок кривднику
Якщо агресивні дії не припиняються,сказати дорослим
Звернутися до керівництва школи,соціальної служби
Звернутися до міліції

Домашнє завдання
Зробити конспект
Пройти тестування за посиланням

Код доступу 795941
Використати цей код,
відкривши посилання
join.naurok.ua
















Немає коментарів:

Дописати коментар