Урок 5. Наслідки вживання наркотиків

Урок 5
Тема: Наслідки вживання наркотиків. 


1. Наслідки вживання наркотиків.
   Наркотики - це речовини, які спричиняють отруєння організму, призводять до психологічної та фізичної залежності, послаблюють волю, шкодять здоров’ю людини, скорочують її життя.
   Нікотин і алкоголь - це не єдині наркотичні речовини, що існують у природі. До наркотичних речовин належать також деякі ліки, засоби побутової хімії, речовини рослинного походження. Відомі вам напої - чай і кава - також містять наркотичну речовину кофеїн. У невеликих дозах вона тонізує організм людини. Тому ці напої такі популярні. Ви також чули із засобів масової інформації про так звані заборонені наркотики - гашиш, героїн, кокаїн та інші.

   Унаслідок вживання наркотиків виникає захворювання - наркоманія, що призводить до глибокого виснаження організму людини, порушення його життєвих функцій.
   Дуже часто наркоманами стають через неусвідомлення небезпеки вживання наркотиків. До зловживання наркотиками схильні здебільшого люди зі слабкою волею, які не мають у житті мети, втратили увагу та підтримку з боку близьких людей.
   Важко уявити хоча б одну людину, яка не чула про згубність вживання наркотичних речовин. Чому ж мільйони людей на Землі щодня отруюють свій організм, як виникає фізична залежність від наркотиків?
   Людина вдихає повітря, що містить кисень, видихає повітря, насичене вуглекислим газом, харчується, з її організму виводяться непотрібні продукти розпаду речовин, які надійшли з їжею. Внаслідок обміну речовин в організмі утворюються життєво важливі речовини. І ось раптом до обміну речовин долучається наркотична речовина. Вона замінює собою ту речовину, яка мала б утворитися внаслідок складних хімічних явищ в організмі. Наркотик стає невід’ємною складовою обміну речовин. Організм людини обійтися без нього вже не може. Так виникає наркотична залежність. Людина, з якою сталося таке лихо, потребує регулярного введення в організм наркотику.
   Якщо наркоман вчасно не отримає наркотику, в нього виникають тяжкі психічні й фізичні порушення. З’являється дратівливість, людина не може зосередитися на своїх справах, усі її думки та дії спрямовані на те, щоб за будь-яку ціну роздобути наркотик.
   У наркомана виникає головний біль, тремтіння, м’язові судоми, доведений до відчаю, він може покінчити життя самогубством. Вік наркоманів дуже короткий. Вони часто хворіють та гинуть від різних хвороб.

    Останнім часом збільшилася кількість випадків вживання підлітками дурманних токсичних речовин, у результаті чого розвивається захворювання токсикоманія
   Токсикомани домагаються сп’яніння, вдихаючи аерозольні або отруйні речовини, що випаровуються (здебільшого препарати побутової хімії). Під час вдиху ці препарати потрапляють у кров, яка переносить їх у головний мозок. Виникає такий самий стан, як і при вживанні наркотику. Ця звичка дуже небезпечна для дорослої людини і зовсім неприпустима для дітей. У токсикомана гинуть клітини головного мозку, відбуваються негативні зміни у клітинах печінки, нирок та інших органів, порушується серцева діяльність, пригнічується дихання, що може призвести до смерті.
    Вік 10-12 років - період активного росту. Тому токсичний вплив летких наркотичних речовин на фізичний, розумовий та емоційний розвиток дитини зберігається протягом тривалого часу. Найбільш чутливий до накопичення токсичних речовин мозок. Відмирання клітин головного мозку призводить до необоротних змін особистості, порушення пам’яті. Такі діти стають нездатними до навчання. Тож запаморочення й різні незвичні відчуття, яких прагне токсикоман, - наслідок руйнування його головного мозку.

Запам'ятайте!!!
•    Найнебезпечніше вживання наркотиків у підлітковому та юнацькому віці.
•    У молодому організмі, що росте і розвивається, наркотична залежність формується надзвичайно швидко.
•    До заборонених наркотиків звикають набагато швидше, ніж до алкоголю та нікотину.
•    Навіть одноразове вживання наркотику в компанії, бажаючи довести свою особливість, може призвести до наркоманії.
•    Краще рішуче відмовитися від пропозиції спробувати наркотик, ніж занапастити своє життя.
•    Доки не сформувалася залежність, людина ще може самотужки відмовитися від наркотиків.
•    Якщо біда вже трапилася, слід набратися мужності і звернутися по допомогу до батьків, близьких ‘людей, вчителів, психолога, лікаря.


2. Положення кримінального законодавства у сфері боротьби з розповсюдженням наркотиків. 
   У нашій країні розповсюдження наркотиків заборонене законом. Людей, які порушують закон, можуть притягувати до юридичної відповідальності. 
   Юридична відповідальність — це передбачена нормами права можливість покарання людини, яка порушила закон. Юридична відповідальність ґрунтується на таких принципах, як законність, справедливість, неминучість покарання.
   В Україні діє законодавство, яке передбачає юридичну відповідальність за вчинення дій, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків. Це можуть бути дії, пов’язані з культивуванням рослин, які містять наркотичні речовини, виробництвом наркотиків, їх зберіганням, торгівлею, використанням.
Незаконними також є:
— отримання наркотичних засобів в обмін на інші товари та послуги;
— прийняття наркотиків як засобу сплати боргу, предмета позики або подарунка;
— присвоєння знайдених наркотиків;
— збирання дикорослих наркотичних рослин.

   Отже, згідно із законом, люди, які купують, зберігають, уживають та розповсюджують наркотики, підлягають покаранню.
   У Кримінальному кодексі України є розділ, який називається «Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров’я населення». Цей розділ містить опис дев’ятнадцяти видів злочинів, пов’язаних із наркотиками. Серед них — схиляння до вживання наркотичних засобів. Закон також забороняє розповсюдження наркотиків.
    Таким чином, люди, які пропонують вам наркотики, є злочинцями й порушують закон. Розповсюджувачі наркотиків можуть бути покарані позбавленням волі і конфіскацією майна.
    З якого віку настає кримінальна відповідальність? Багато підлітків та й дорослих помилково думають, що цей вік відповідає 18 рокам. Однак, згідно із законодавством, карна й адміністративна відповідальність настає із 16 років, а за скоєння тяжких злочинів — навіть із 14 років.
   Треба розуміти, що людина, яка зловживає наркотиками або бере участь у їхньому незаконному обігу, рано чи пізно матиме справу з правоохоронними органами.


3. Протидія вживання наркотиків.
   Основною протидією будь-якому наркотику є здоровий і активний спосіб життя, позитивне коло спілкування, знання з біології, що надійно захищають від обману, який завжди використовують торговці наркотиками. 
   Крім того треба розуміти, що доросла людина — це незалежна людина, яка вміє самостійно робити вибір і казати «ні», відмовляти, коли це потрібно. Кожен повинен навчитися бути вірним самому собі, не відмовлятися від себе, своєї думки, свого здоров’я, своєї індивідуальності. А використання наркотиків є зрадою самого себе.
У людини має бути своя життєва позиція, вибір якої залежить від розуміння своїх власних цілей і шляхів їх досягнення. Сила і сміливість проявляються не у вживанні наркотиків, а у відмові від них. Кожен, хто пропонує вам наркотики, є вашим недругом і вбивцею. Він використовує різноманітні психологічні прийоми залучення до вживання наркотиків. Цим прийомам треба протистояти.

Ознайомтеся з порадами, які допоможуть вам говорити «ні» 
шкідливим звичкам і залишатися здоровим.
1. Умійте ставити цілі, приймати рішення і бачити позитивні та негативні наслідки своїх дій.
2. Приймаючи рішення, дізнавайтеся необхідну вам інформацію та аналізуйте її.
3. Приймаючи рішення, обов’язково думайте про своє здоров’я та його збереження.
4. Здійснюйте самоконтроль. Якщо прийняли рішення, то знайдіть у собі й силу волі виконати його.
5. Учіться керувати своїми почуттями та емоціями.


4. Домашнє завдання
1) Зробити конспект
2) Виконати тестові завдання
Код доступу 334537

посилання
join.naurok.ua

Увага!!! Тест активний до 25 квітня до 12.00

Немає коментарів:

Дописати коментар